2014’te Bu Sektör Çok Dikkat Çekecek

 

22890197

 

 

Japonya’da yapılan ve 28 ayda tamamlanan araştırmanın sonucu olarak, ağır sanayi ve imalat sektörü, üretim tesislerindeki, depolama ile oluşturulan fazla çalışma alanı ve düzenlilik sonucu, iş verimliliği ve üretim kapasitesi %30 oranında artış gösterebilmekte.

Üretim tesislerinde metrekare kiralama giderlerinin yüksekliği de depolama ve depo raf sistemlerinin önemini artırıyor. Zeminden 15 metre yüksekliğe kadar kullanılır alanlar oluşturan raf sektörü, kar oranlarının daralması nedeniyle maliyetleri azaltma politikasını izleyen işletmeler için adeta can simidi olmuş durumda. Raf sektörünün en önemli aktörlerinden biri Kantarcı Raf.9000m2 olan ilk üretim tesisine ilave 40.000m2’lik ikinci yatırımı ile Kayseri Organize Sanayi bölgesinde üretime geçmiş bulunuyor. Kantarcı Raf,

Yeni tesisinde otomasyona dayalı üretimle birlikte 2013 yılının son çeyreğinde üretime almış olduğu, Power and Free boya tesisiyle 13.60 metre uzunluğunda sektörün ihtiyacı olan ürünleri kapasiteli bir şekilde boyama imkânına sahip. Yeni tesis, hem iç pazar, hem de dış pazarda rekabet koşullarına ayak uydurabilmek için, üretimin tamamında insan faktörünü en aza indiren, tamamı otomasyon sistemleri ile donatılı makinalarla kurulu teknolojik bir tesis.

Kantarcı CEO’su Turgut Kantarcı ”İç Pazar ve ihracata yönelik Pazar kapma yarışının çok hızlı artış gösterdiği günümüzde yatırımların ne kadar doğru ve isabetli olduğunu, artan iç ve dış pazar satışlarında görüyoruz, 2013 yılında, Renault Mais’ in Bursa’daki 36.000m2’lik dev projesinde de Kantarcı imzası bulunuyor.

Üretim yelpazemizde depo ve raf sistemleri, mağaza ve market sistem aksesuarları, endüstriyel kapı ve yükleme sistemleri, metal Izgara platform sacları, genişletilmiş metal ürünleri, otomatik kapı ve yükleme sistemleri, arşiv kompakt raf sistemleri de bulunuyor. İse özel tasarım üretebilme imkânımız ve sektörde geniş ürün yelpazesi sebebi ile tercih etkeni olmuş durumdayız.50 yılı aşkın süredir sektörde bulunuyor olmamız bizi tecrübe ve güven noktasında rakiplerimizin önünde tutuyor’’.

 

Kaynak: Hürriyet Ekonomi

tse[1]

Sertifikalarımızı görüntülemek için tıklayınız...